Virtuálne sídla pre podnikateľov, ktorí chcú ušetriť

Pri zápise firmy do Obchodného registra je dôležitou položkou aj podnikateľské sídlo. Ktorá adresa bude pre vašu firmu najideálnejšia z hľadiska úspory nákladov či z hľadiska dôveryhodne pôsobiacej adresy? A disponujete vôbec takýmto sídlom, ktoré budete mať právo k svojej firme zapísať?

Nebojte sa, nemusí to byť žiadna veľká dilema v prípade, ak k tomu využijete virtuálne sídlo Ezmluva za dostupné ceny pre každého. A výhodou v takomto prípade nie sú len nízke náklady a malá obstarávacia cena, ale aj fakt, že máte na výber z niekoľkých prestížne znejúcich adries, najčastejšie z okolia Bratislavy. Firma si s takouto adresou vylepší svoj imidž a upevní svoj brand.

Podnikateľ na lavičke

Ako je to so zápisom sídla?

Pokiaľ sa rozhodnete k svojej firme zapísať akékoľvek sídlo, je potrebné preukázať k tejto nehnuteľnosti, resp. k týmto bytovým (alebo nebytovým) priestorom nejaký vlastnícky vzťah, v prípade prenájmu sídla je potrebný súhlas majiteľa priestorov. Pri zápise je tiež potrebné predložiť aj výpis z katastra. Môže ísť teda napríklad o adresu kancelárie, ale tiež bytu alebo rodinného domu. V poslednej dobe sa však rastúcemu záujmu podnikateľov tešia práve cenovo dostupné virtuálne sídla, ktoré šetria náklady.

Čo si možno predstaviť pod virtuálnym sídlom?

Platenú službu a adresu, za ktorý platíte mesačný poplatok minimálne circa 12 eur. A nejde tu len o nejakú vymyslenú adresu, ale o skutočné kancelárske priestory sídliace na konkrétnej adrese. V cene sú teda zahrnuté takisto administratívne služby– príjem a zálohovanie pošty, notifikácia o prijatej firemnej pošte, jej preskenovanie a odoslanie na klientov email. K dispozícii je tiež zasadacia miestnosť.

Žena na posteli s notebookom

Pre koho je takéto riešenie vhodné?

Pre menšie firmy a start-upy, prevádzkovateľov eshopov, pre tých, ktorí pracujú cez počítač (napr. programátori, copywriteri, účtovníci,… alebo napr. pre podnikateľov, ktorí trávia veľa času v zahraničí a skrátka pre každého, kto si môže dôvoliť alebo chce šetriť náklady za podnikateľské sídlo a pritom hľadá súkromie.

2 roky ago