Ako doba odpočinku dokáže zlepšiť produktivitu

Profesionálne športy vyžadujú neuveriteľnú výdrž. Ak ste napríklad videli tenisový zápas, videli ste, ako športovci zostávajú v takmer konštantnom pohybe. Bez ohľadu na to, akú techniku ​​používajú, títo profesionálni športovci chápu dôležitosť prestávky. Krátka pauza môže poskytnúť nárast energie a obnovenú motiváciu, aby si ich udržali čo najlepšie. Kúzlo spočíva v prijímaní správnych prestávok.

rozhodnutí

Tu je niekoľko spôsobov, ako urobiť konštruktívne prestávky, aj keď naháňate veľké termíny:
Chôdza je dôležitá
Naše zdravie trpí, keď sedíme dlhšiu dobu, takže je dôležité, aby ste sa pohybovali po celý deň, ale nemusíte robiť tréningy v čase obeda, aby ste mohli využívať výhody fyzickej aktivity. Dokonca aj  päťminútová prechádzka každú hodinu môže zlepšiť vaše duševné a fyzické zdravie.
Mnohí zakladatelia zistili, že chôdza môže zvýšiť kreativitu. Štúdia ukázala, že keď účastníci riešili úlohy, ktoré vyžadujú predstavivosť a divergentné myslenie, chôdza viedla k viac kreatívnym nápadom, ako sedenie. Steve Jobs dával prednosť  chodiacim stretnutiam , najmä ak sa s niekým prvýkrát stretol. Mark Zuckerberg, Jack Dorsey a  Barack Obama sú tiež údajne priaznivcami chôdze a rozprávania.

Chatujte so spolupracovníkmi a kolegami
Ak je prestávka dobrá, potom prestávka s vaším tímom alebo spoluzakladateľmi môže byť ešte lepšia. Sociálne prestávky prispievajú k osobnému aj profesionálnemu blahu. Pitie kávy alebo chatovanie o témach, ktoré nie sú vyslovene pracovné, môže posilniť väzby, zlepšiť morálku a vytvoriť príležitosti pre spoluprácu.

přestávka

Dostaňte sa do prírody
Prestávky v prírodnom prostredí môžu  zlepšiť vašu pohodu, znížiť stres, posilniť inovačný potenciál a posilniť vzťahy. Trávenie času vonku tiež  zvyšuje našu schopnosť široko rozmýšľať a robiť inteligentné rozhodnutia. Niet divu, že veľké technologické spoločnosti vybudovali kancelárie, ktoré zahŕňajú rastliny, zelené plochy a veľa prirodzeného svetla.

1 rokem ago