Krása po ázijsky

1. Double čistenie
Ázijské dievčatá si každý večer vyhradia polhodinu na dôkladnú očistu tváre. Najprv odstránia make-up a potom hĺbkové nečistoty, ktoré sú príčinou tvorby akné alebo upchávania pórov. Chemické prípravky nahradili prírodnými olejmi, ktoré majú schopnosť pohlcovať nečistoty. Prvým krokom je naniesť olej suchými rukami na suchú pleť, olej sa tak zmieša s make-upom a rozpustí farebné pigmenty. Táto „masáž“ tváre musí byť pomalá a dôkladná, vrstvu oleja s nečistotami je potrebné opláchnuť teplou vodou. Druhým krokom je nanesenie mydlového alebo krémového odličovača, ktorý pôsobí do hĺbky. Po jeho zmytí sa na tvár aplikuje tonikum bez obsahu alkoholu alebo pleťová voda. Ďalším krokom je pleťové sérum a hydratačný krém.

dívka

2. Hydratácia
Tieto dievčatá vedia, že hydratácia je základ. Pitný režim je samozrejmosť, ale taktiež pleti pravidelne doprajú aj vonkajšiu hydratáciu, napríklad v podobe ľahkého hydratačného spreju, ktorý si nastriekajú na make-up.

3. Správne nanášanie krému
Krém si nanášajú stále najskôr naspodku brady a postupne smerom hore, až k čelu. Nikdy si ho však nenanášajú rozotieraním, ale poklepkávaním bruškami prstov. Veria, že poklepkávanie pleti viac podporí jej pružnosť a pevnosť ako trenie.

4. Ryžová voda
Ženy v Ázii si umývajú tvár vo vode v ktorej sa varila ryža, táto voda im rozjasní pleť. Veria, že táto prírodná forma ošetrenia pleti je pre pleť zdravšia a menej zaťažujúca ako používanie rôznych chemických prostriedkov.

5. Ochrana pred slnečným žiarením
To, načo prichádzame my v Európe až teraz, vedeli Ázijské ženy už tisícky rokov predtým. Slnečné žiarenie naozaj neprospieva našej pokožke a práve preto je pre Ázijčanky vysoký ochranný faktor samozrejmosťou.

žena


6. Kefka na tvár
Denne používajú mäkkú kefku na tvár, ktorou si jemne masírujú pleť a tak podporujú mikrocirkuláciu. Tento krok uplatňujú vždy predtým, než na pleť nanesú sérum. Masáž tak pomáha absorbovať všetok prípravok a využiť každú jeho zložku.

7. Každodenné masky
Tento spôsob omladenia pleti odkukali ženy v Ázii od gejší, ktorých tradíciou bolo aplikovanie si hodvábnych pleťových masiek napustených rôznymi esenciami z rastlín. Kvety a rastliny sa lúhovali, kým nevznikol účinný koncentrát. Týmto koncentrátom sa napustilo hodvábne plátno, ktoré sa priložilo na tvár a nechalo pôsobiť.

čaj

8. Zelený čaj
V ich pitnom režime nesmie chýbať zelený čaj, ktorý je hydratačný a má aj ďalšie benefity pre naše zdravie. Tento čaj čistí pečeň, krv a aj pleť, zrýchľuje metabolizmus, odďaľuje starnutie a slúži v prevencii rakoviny. Nechajte sa inšpirovať týmito ženami, ktoré si ho doprajú po každom jedle a dokonca si ho aplikujú aj formou masky.

7 roky ago