Dámske spoločenské šaty na špeciálnu príležitosť – stužkovú slávnosť

Mladé dámy v maturitnom ročníku riešia dilemu, ktorá je skutočne ťažká na rozhodnutie. Stojí pred nimi stužková slávnosť a snom každého dievčaťa je vyzerať dokonale. Dámske spoločenské šaty na stužkovú si každá vyberá dôkladne a pred finálnym rozhodnutím stoja väčšinou hodiny rozmýšľania. Existujú však určité typy a rady, vďaka ktorým nestrávite výberom šiat na túto udalosť celú večnosť. Rovnako vás tiež nemusia vyjsť až tak draho.

bílé šaty

Nad čím je potrebné pred výberom dámskych spoločenských šiat na stužkovú porozmýšľať?


Výber šiat na stužkovú je tým najdôležitejším v rámci celého procesu. Niektoré slečny si vyberajú šaty už takmer rok vopred, iné túto činnosť nechávajú na poslednú chvíľu. Avšak predtým, než sa vrhnete do samotného výberu, ujasnite si minimálne vaše predstavy. Každý má vkus iný, čo platí dvojnásobne v prípade výber šiat na stužkovú. Mať ucelenú predstavu o farbe šiat je síce výhodou, avšak počas hľadania vhodných šiat sa môžte zamilovať do úplne inej farby. Od trendu jednofarebných šiat na stužkových slávnostiach sa už upustilo. Ak vám teda padnú do oka šaty rôznych farieb, nebojte sa ich vybrať. Dôležité však je, aby ste sa v nich cítila skutočne dobre. Rozmyslite si tiež, do akej cenovej relácie by ste sa chceli zmestiť – dámske spoločenské šaty na stužkovú nájdete krásne aj za menej peňazí.

červené šaty

Na čo sa zamerať pri samotnom výbere a skúšaní šiat?


Aj keď mať vlastnú predstavu a názor je veľkým plusom, vyberajte vo dvojici – či už s vašou mamou, sestrou alebo najlepšou kamarátkou. Kľudne aj so všetkými naraz. Nie každý typ šiat je na stužkovú vhodný. Práve vaša pomocná ruka vám pri výbere dokáže pomôcť vybrať také šaty, ktoré sa vám určite hodia. Môže sa stať, že sa zamilujete do určitých šiat, avšak neuvidíte ich drobné nedostatky. Šaty by vám mali dokonale sedieť nielen veľkosťou, ale najmä strihom. Mali by v prvom rade zakryť vaše nedostatky a vyzdvihnúť to, čo je vašou prednosťou. Dôležitá je dĺžka šiat. V minulosti boli výhradou šaty dlhé, dnes sa už od tohto trendu upustilo a svoje miesto si vydobyli aj krátke šaty. Dĺžku šiat si voľte na základe vašej postavy – ak ste napríklad nízka, opticky vás predĺžia dlhé šaty. Ak ešte stále máte dilemu s výberom šiat, navštívte stránku www.glashgirl.sk, kde nájdete pestrú ponuku dámskych spoločenských šiat nielen na stužkovú slávnosť. Okrem toho na tejto stránke nájdete aj módne trendy a iné vychytávky, ktoré vás určite zaujmú.

6 roky ago