Zdravá chrbtica, šťastné dieťa

Za vetou Ohýbaj ma mamko Segum môžeme hľadať naozaj veľa. Hovorí nám hlavne aj o tom, že takéto záležitosti ako je zdravie chrbtice by sme mali riešiť už pri malých novorodencoch. Netreba čakať, kým sa problémy zhoršia, ale aktívne ich treba riešiť, čo najskôr. Momentálne sú žiaci veľmi vyťažení, a to hlavne tým, že musia celé dni sedieť za počítačom na vyučovaní. Potom, keď majú konečne po vyučovaní, tak nemôžu vybehnúť s kamarátmi von, ale iste opäť sedia doma možno aj znova za tým počítačom. Alebo si zoberú mobil, tablet, či zapnú televíziu. Von sa totiž ešte stále veľmi nemôže chodiť, takže situácia im moc nepraje.

baby-4116187_1920

Na ich zničenú chrbticu zaberá asi najlepšie len taký ozajstný kvalitný matrac. Rodičia detí na základnej, či strednej škole by si mali dať naozaj záležať na tom, na čom spia ich deti. Nemal by to byť len tak nejaký hocijaký vyležaný matrac, ktorý používala ešte babka za komunistov. Pre zdravie chrbtice je podstatné, aby mali deti kvalitný matrac. Od toho záleží aj kvalita ich spánku. Na zlom matraci sa im nebude dobre spať a tým pádom sa budú v noci častejšie budiť. To bude budiť pravdepodobne aj vás a nevyspíte sa ani vy. Je to začarovaný kruh, ktorý začína pri samotných matracoch.

children-3566360_1920

Keď si vyberáme posteľ pre svoj vlastný chrbát, tak si dávame záležať na tomto výbere. Keď však vyberáme detské postieľky, tak často siahame po inzerátoch na bazároch a podobne. Pomyslíme si, že veď predsa také malé dieťa nemôže daný matrac až tak zničiť. No, tým sa veľmi mýlime. Aj to malé dieťa sa v noci hýbe a urobí stopy do matraca. Ani nevieme koľko takýchto detí už ležalo na danom matraci. Nemôžeme povedať, že je to matrac ako nový, keď nepoznáme jeho celú históriu. Radšej investujte do zdravej chrbtice svojich detí než do rehabilitácii alebo podobných vecí v neskoršom veku.

3 roky ago