Youtube hýbe svetom

Sledujú ho všetci, deti, dospelí aj starí. Na tomto svete nie je hádam nikto, kto by ho nepoznal a aspoň raz by ho nenavštívil za účelom pozrieť si nejaké aktuálne veľmi virálne video, ktoré práve otriasa svetom. Zverejniť na ňom môže kadekto a kadečo, a profil, alebo inak povedané „youtube kanál“ si dnes môže založiť už skutočne každý, so spodným vekovým ohraničením, avšak aj toto sa dá okabátiť a videá tu zverejňujú dokonca aj deti, ktoré majú pod 10 rokov!

filmový pás.jpg

Otázka by mohla byť, či je to dobré, alebo naopak zlé. To, že zverejniť svoje video na tejto sieti môže každý by sa dalo brať aj ako veľká nevýhoda, nakoľko si osobne myslím, že videá by mali spĺňať aspoň nejaké podmienky a ľudia, ktorí ich zverejňujú tiež. Videá na tomto portály zvyknú aj napriek veľmi rôznorodým vekovým oblastiam sledovať najmä naše deti. Tie sa k videám toho najdivnejšieho charakteru dostávajú priam najľahšie, neviem, prečo to tak je, ale je to tak.
Pred tým, ako teda nabudúce dáte svojmu dieťaťu do ruky smartphone, alebo notebook, nech sa samo zabaví, mali by ste sa aspoň uistiť, či je na počítači detská zámka. Lepšie by však bolo pravidelne kontrolovať, čo vaše dieťa pozerá a teda ho nenechávať príliš dlho bez dozoru, aby sa vám náhodou nestalo, že sa dostane v maximálne nevhodnému obsahu.

puštěný youtube.jpg

Ako som už povedala, na tomto kanály sa skutočne vyskytuje obsah najrozľahlejšieho charakteru. Nikdy nemôžete mať istotu, že vaše dieťa nepozerá niečo, čo mu veľmi škodí a vy si to ani nemusíte uvedomovať. Treba mať preto vždy na pamäti, že naše deti, rovnako ako aj nás ovplyvňuje úplne všetko z nášho okolia a to nehovoriac o to, že naše deti oveľa viac, ako nás dospelých. Dávajte teda veľký pozor na to, aby vás internet nenahradil, a nezačal robiť vášmu dieťaťu toho najhoršieho možného vychovávateľa, pretože sa to môže stať oveľa ľahšie, ako si vôbec dokážete pomyslieť.

5 roky ago