Vyberte si tie najkrajšie kvitnúce kry do záhrady!

Pekná rozkvitnutá záhrada je doslova pastvou pre oči. Priláka obdivné pohľady okoloidúcich a kedykoľvek vyčarí úsmev na tvári aj vám. Takáto záhrada však nie je dôležitá len pre vaše potešenie a radosť iných ľudí, ale dokáže prilákať aj množstvo hmyzu, ktoré je prospešné a v prírode je jeho úloha nevyhnutná.
Chceli by ste sa aj vy takto zaľúbiť do vášho zakvitnutého a farebného pozemku? Tak v tom prípade určite čítajte ďalej, pretože my sme si pre vás pripravili krátky zoznam najkrajších a najvhodnejších kvitnúcich krov, ktoré sa určite hodia aj ku vášmu domčeku či chalupe.kvety magnólie.jpg
Okrasných krov existuje veľké množstvo, no my sme sa rozhodli, že vám ich predstavíme len zopár. V tomto článku určite nesmie chýbať napríklad magnólia. Tento ker vás upúta už na prvý pohľad a to najmä vďaka krásnej a vôni a nádherným kvetom. Veľkou výhodou tejto rastlinky je to, že si ju môžete zaobstarať hneď v niekoľkých farbách. Môžete siahnuť napríklad po ružovej, ale taktiež máte k dispozícií aj žltú, či dokonca modrú. Ďalšou kráskou, ktorá by nemala vo vašej záhrade chýbať, je azalka. Tá vyniká hlavne svojimi farbami, ktoré sú naozaj rozmanité. Azalka môže mať biely, oranžový, fialový, červený, zlatožltý či dokonca ružový odtieň. Tieto krásne a jemné kvety sa dajú kombinovať s rôznymi inými rastlinami a budú vám kvitnúť po celý rok. V takejto záhradke by určite nemala chýbať ani lantana, ktorá je veľmi zaujímavá tým, že počas kvitnutia sa mení farba jej kvetov. Aj vďaka nej vám vašu novú záhradu bude závidieť nejeden sused.květy lantana.jpg
Ak sa vám zdá, že vás obklopuje priveľa farieb, vyskúšajte zvoliť niečo jednoduchšie. V tomto prípade je veľmi vhodný aj korunkovec, ktorý je výnimočný svojimi malými hviezdovitými kvetmi, ktoré rastú začiatkom leta. 
V prípade, že ste sa rozhodli a už čoskoro sa pustíte do sadenia a tvorby príjemného prostredia vo svojom okolí, poriadne si premyslite a naštudujte, ktorým rastlinkám sa spolu výborne darí a aké podmienky pre svoj dobrý rast vyžadujú. Držíme vám palce!

4 roky ago