Vplyv stravy na fungovanie organizmu

Zdravé stravovanie, diéty, rastlinné alebo živočíšne potraviny, konzumácia mäsových výrobkov, veľa živočíšnych bielkovín, nedostatok energie, zlá koncentrácia, civilizačné ochorenia – témy o ktorých sa veľa hovorí, píše, ale nájsť tú správnu odpoveď vôbec nie je jednoduché.

food-1245685_640

Práve preto sú pre Vás určené cenné rady zdravé stravovanie, ktoré Vás prevedú svetom zdravého stravovania, predstavia Vám výhody rastlinnej stravy, presvedčia Vás o jej blahodarnom účinku na ľudský organizmus a ujasnia Vám zdravý a racionálny prístup k diétam a zdravým potravinám všeobecne.

Dnes je rastlinná strava stále zaznávaná, ale skúsenosti a ponúkané rady Vás rozumnými argumentami presvedčia o jej účinkoch a najmä výsledkoch na správne fungovanie nášho organizmu. Ukážu Vám aj detoxikačný a čistiaci účinok rastlinných a ovocných štiav, poradia Vám prípravu výborného zeleného a živého smoothie, naučia Vás prípravu zdravých sladkostí a ukážu Vám ako sa postupne dostať do formy.

Takisto Vás presvedčia o mýtoch a faktoch rastlinnej a živočíšnej potravy a ukážu Vám zlatú strednú cestu. Presvedčia Vás o tom, že ovocie a zelenina, strukoviny, sója a podobné rastlinné skvosty objavilo ľudstvo nie len pre okrasu, ale aj pre ich liečivý účinok, najmä proti civilizačným ochoreniam.

Oboznámite sa so zdravými návykmi v stravovaní, objavíte princípy fungovania vlastnej mysle vo vzťahu k potravinám, stravovaniu a návykom, naučíte sa odpúšťať si vlastné prehrešky a oboznámite sa so správnym prístupom k diétam a zdravému životnému štýlu.

diet-617756_640

Uvedomíte si, že všetko začína v hlave, v našej mysli a že rýchle zmeny k ničomu nevedú, pochopíte, že postupná trvalá zmena návykov Vás privedie k cieľu.

Cenné rady Vám ukážu, ako sa striedmo stravovať aj bez každodenného prísunu mäsa, objavíte, že napríklad aj mak, orechoviny, ale aj pomaranče sú veľkým zdrojom vápnika, že paradajky a mnohé druhy zeleniny Vás ochránia pred onkologickými ochoreniami a zistíte ako bojovať s kardiovaskulárnymi ochoreniami.

Zdravie, šťastie, vnútorná pohoda a najmä vyrovnanosť sú spolu s celkovou harmóniou najväčším šťastím.

3 roky ago