ROZMÝŠĽATE NAD DOVOLENKOU A NEVIETE AKÝ DRUH UBYTOVANIA SI VYBRAŤ?

Hotel
Ak uprednostňujete aspoň minimálny komfort, stavte na hotel. Pri výbere sa rozhodujte podľa udelených hviezdičiek, väčšina hotelov ich má už zahrnuté vo svojom portfóliu.
Vo všeobecnosti platí:

hotel

* (jedna hviezdička) – najnižší štandard, v hoteli je sociálne zariadenie a kúpeľňa pre celú chodbu, telefón, televízor a rádio nájdete v spoločenskej miestnosti, izby môžu byť aj viac lôžkové ale umývadlo nájdete v každej izbe
**(dve hviezdičky) – hotel má izby s vyšším aj nižším štandardom, pri vyššom nájdete na izbe už aj televízor a kúpeľňu s WC alebo sprchovací kút pre viac izieb, každá izba má telefón (zo spojením cez recepciu) a rádio
***(tri hviezdičky) – k štandardu hotela patrí už aj reštaurácia, na každej izbe sa nachádza televízor a každá má vlastné hygienické zariadenie a kúpeľňu. V hoteli by mal byť minimálne už jeden apartmán
****(štyri hviezdičky) – v hoteli zo 4. hviezdičkami už nájdete apartmány aj izby s kúpeľňami, k štandardu patrí aj jednorázový hygienický balíček, sušič na vlasy a vrecká na bielizeň
*****(päť hviezdičiek) – najvyšší komfort, na izbách by už mala byť klimatizácia, všetky izby majú zvlášť kúpeľňu aj WC a okrem kompletného vybavenia nájdete aj župany a kúpacie čiapky.

chata

Penzión
Penzióny sú väčšinou útulnejšie ako hotely.Nerazsú rodinného typu kde sa o váš komfort stará samotný majiteľ a manželka pripravuje jedlo v kuchyni. Takéto typy ubytovania nájdete nielen na horách ale aj v prímorských oblastiach.

Štandardom je polpenzia ale aj plná penzia, ak k objektu patrí aj dvor tak je možnosť grilovania. Izby zvyknú byť plne vybavené s televízorom, rádiom, s WC, kúpeľňou alebo aspoň sprchovacím kútom.

Privát
Privát alebo ubytovanie v súkromí nájdete väčšinou v rodinných domochkde je pre účel ubytovania vyhradená buď bunka zo samostatným vchodom alebo je ubytovacím objektom samostatne stojaci dom. Komfort sa odvíja od ďalšieho servisu a stupňa vybavenia.

restaurace

Kemp
Kemp ponúka záujemcom ubytovanie v karavane alebo mobilnom prívese alebo vo vlastnom mobilnom zariadení, prípadne v stanoch. Pre ubytovaných je k dispozícii sociálne zariadenie a pripojenie do elektrickej siete.

6 roky ago