Rok 2019 a nové trendy bývania

Móda dokáže byť nemilosrdná a bez rešpektu zavrieť dvere za bývalými favoritmi. Má svoje nepísané a tvrdé pravidlá, rovnako ako život. Vždy necháva miesto pre nové trendy so silným potenciálom, pričom tie predošlé posiela do stále väčšieho zabudnutia a nakoniec zatratenia.
Móda sa netýka len oblečenia, účesov, jej dosah je oveľa širší a mocnejší. Dotýka sa v neposlednom rade aj nášho bývania. Áno, ak sa pozrieme okolo seba, vidíme vplyv a silu módy v jasnom svetle i v tomto odvetví.
žralok v okně
Porovnajme napríklad trendy bývania dnešných domácností a miestností s tými pred 20 –timi, vlastne len desiatimi rokmi vzad. Určite si všimneme viditeľnej obmeny viacerých predmetov či doplnkov. Pritom sme sa ani nenazdali a je tu oficiálne rok 2019. Okrem množstva nečakaných udalostí a nejasného osudu každého z nás však niektoré veci dokážeme predpokladať už vpred. Pre mnohých z vás tak okrem iného určite nastala otázka, ktoré trendy v bývaní budú v tomto roku už dávno „out“?
Začnime napríklad spálňou. Ešte minulý rok bolo pomerne veľkým hitom mať v spálni aspoň jednu stenu otapetovanú rôznymi citátmi, prírodnými vzormi, cool umením,… tieto tapety pravdepodobne budú populárne aj naďalej, ale v zmenenej forme. Nebudú sa nachádzať iba na jednej stene (za posteľou), ale sa pravdepodobne rozrastú po celej spálni, respektíve vytvoria jeden súvislý celok. To znamená, že budú zdobiť nie jednu, ale kľudne aj všetky štyri steny.
V spálni ešte zostaneme, no tentokrát venujme pozornosť bielizni. Ak sme doteraz boli zvyknutí na jednotvárnu a monotónne pôsobiacu bielizeň, to by sa malo v nasledujúcom roku zmeniť. Sme čoraz častejšími svedkami nápadných a farebných obliečok, ktoré už nie sú „iba obliečkami“, ale štýlovo a cool pôsobiacim nápadným doplnkom s modernými motívmi.
Pestrosť sa presunie aj na naše steny, napríklad v kuchyni. Opäť sa rozlúčime s jednotvárnosťou a v jednej miestnosti tak môžeme privítať kombináciu viacerých farieb s rôznymi odtieňmi. To isté platí aj kombinácii materiálov a nábytku.
atypický dům
Ak sme pri materiáli, pravdepodobne bude aj naďalej módnym hitom sklo, ktoré ale môže pôsobiť aj na našom balkóne a exteriéri, viď sklenené samonosné zábradlie kotvené do profilu.

6 roky ago