Pridaj do svojho života radosť

Dnes vychádza veľké množstvo náučnej, motivačnej literatúry, ktorá je určená pre širokú skupinu ľudí, ktorí chcú zlepšiť prežívanie svojho života. Nechcú byť nespokojní, ale chcú byť šťastní a spokojní s tým, čo im život ponúka a dáva. Knihy nájdete určite v každom kníhkupectve, knižnici alebo aj v knižniciach svojich priateľov. Dnes je to naozaj veľmi moderné.žena s dáždnikom tancuje.jpg
No, čo zhŕňajú v podstate takéto knihy?

  • Umenie myslieť pozitívne.

Keď sa budete viac sústreďovať na tie krajšie veci, tak sa vám bude zdať váš život krajší, ako keby ste sa sústreďovali len na tie škaredé veci. Samozrejme, že reálny pohľad na svet nie je vždy na škodu, ale v týchto knihách sa odporúča práve nereálny pohľad na svet a to pozitívny.
 

  • Konať hneď ako je to možné.

Nezdržiavať sa ničím a nečakať na vhodnú príležitosť, ktorá vo svojej podstate ani nemusí nikdy nastať. Treba sa oddať okamihu a všetko riešiť hneď. Pretože človek na svojej smrteľnej posteli nebude riešiť, čo všetko spravil, ale čo všetko nestihol a mal naplánované. Lebo je známe, že človek má veľké množstvo plánov a málo z nich naozaj uskutoční. Tak si zvýšte počet tých, čo ste uskutočnili, aby ste si mohli povedať, že žiť za to naozaj stálo.ľudia na koncerte.jpg

  • Obklopovať sa podobne zmýšľajúcimi ľuďmi

Táto požiadavka pochádza z väčšiny kníh, ale je ťažké ju naplniť v celkovom dôsledku. Veď si predstavte, že by ste prerušili kontakty so svojimi známymi len za to, že nezmýšľajú tak ako vy. A kde nájsť nových priateľov? Naozaj, skôr nereálne želanie ako reálne. Môžete sa s niekým zoznámiť, ale ak ste komplikovanejšia osoba, tak si nemusíte sadnúť s každým človekom.
Ak už si zaobstaráte nejakú podobnú literatúru, tak myslím, že určite vám bude stačiť jedna. Nemusíte si na každú príležitosť kupovať novú, pretože v podstate je v každej knihe napísané to isté. A nebudete predsa platiť dva krát za rovnakú vec.

5 roky ago