Potrat

Potratiť je taká situácia, s ktorou by snáď nechcel mať nič spoločné nikto z nás. Aj tí, čo idú potratiť dobrovoľne by to najradšej nerobili, keby nemuseli. Predsa len je to zásah do organizmu, stojí ich to peniaze a vyjdú z toho ako najhoršie beštie. Len preto, že nemajú iné východisko. No, niekedy sa stanú aj situácie, že človek ani nevie, že je tehotný alebo bol tehotný a potratí. Alebo sú situácie, že o tom vie, ale, bohužiaľ, sa stane, že sa plod v maternici neudrží a odumrie.smutná žena.jpg
Dokonca sa hovorí, že len 20 % všetkých oplodnených vajíčok sa udrží v maternici a prebehne úspešné tehotenstvo so šťastným koncom. Väčšina potratov sú tiché, o ktorých žena nemusí mať ani potuchy, pretože je to len pár dní meškajúca menštruácia. Nemusí o tom ani vedieť, že bola tehotná. Môže si síce spraviť test a ešte stále by mala mať trochu zvýšené HCG, ale už je jej táto informácia skôr na škodu ako na úžitok. Psychicky si to môže vyčítať, že práve jej telo neudržalo plod a môže sa obávať ďalšej budúcnosti, či sa niečo podobné nezopakuje.
Tak sa všetci zhodneme na tom, že je to veľmi nemilá situácia. Sú prípady, že sa stane aj takzvaný zamlčaný potrat, kedy žena potratí a nemá žiadne bolesti. uplakané oči ženy.jpgJednoducho príde na kontrolu a tam sa zistí, že plod už nežije. Je to veľmi bolestivé duševne. Hlavne pre tú ženu, keďže nemá žiadne problémy, ktoré by mohli niečo také signalizovať. Žiadne varovné príznaky, ktoré by sa ešte dali zmierniť a zabrániť danej situácii. Jednoducho sa to stane. Že plod do dvanásteho týždňa tehotenstva je len návšteva. Preto sa radšej nezdôverujme všetkým dookola, že čakáme bábätko. Hovorí sa to síce ťažko, ale nemusí to vyjsť. Stať sa môže všeličo. Vy nemusíte byť výnimka a potom vás o to viac budú bolieť otázky okolia, či ste ešte tehotná a podobne. Pretože sa to nepočúva jednoducho. Preto si to radšej nechajte pre seba a potom to oznámte aj ostatným.

4 roky ago