Nie je starý ako starý

V pracovných ponukách sa množstvo firiem pýši mladým a kamarátskym kolektívom. Ktorý vás mile rád zasvetí do firemného ale najme svojho know-how. A vy tak spoločne budete dosahovať skvelé výsledky a doslova do pár týždňov sa možno vypracujete na vedúceho oddelenia alebo možno aj samotného riaditeľa podniku. No v skutočnosti to tak vôbec ale vôbec nefunguje. A myslieť si niečo iné je hlúposť. To už pochopili aj samotné firmy a preto čoraz viac siahajú po starších a skúsenejších zamestnancov ktorý už čo to vedia. Ale hlavne čo to už v živote dosiahli a sú to práve oni čo majú na to stať sa lídrami oddelenia a firma tak môže napredovať omnoho viac ako predtým. A to pretože.ipad.jpg
 
Sú to profesionáli
 
Takýto zamestnanci už majú čo to za sebou, poučili sa častokrát z vlastných chýb. A chýb tých druhých sa jednoducho vyvarovali. Majú za sebou roky praxe, a tú vedia okamžite pretaviť do výsledkov.
 
Dôslednosť na prvom mieste
 
Dôslednosť im rozhodne nechýba, pretože vedia že iba tak dosiahnú čo chcú. Väčšinou ich nerozhodí len tak niečo. Práve naopak ak niečo robia robia to na maximum.
 
Pracovitosť im nechýba
 
Roky poctivého vystávania do práce a podávanie náležitého pracovného výkonu sa podpísalo aj na ich pracovnej disciplíne. To sa o mladších kolegoch povedať niekedy nedá. Tu vám absolútne nehrozí že vám chorľavým hlasom pondelok zavolajú že asi majú chrípku a radšej ostanú dnes doma.
 
Častokrát sú vzorom
 
Takýto zamestnanci sú častokrát vzorom svojím mladším kolegom.  Zvyčajne tak bývajú skvelými mentormi a vedia poradiť v mnohých oblastiach, a to nielen v pracovnej ale aj v súkromnej sfére života. kancelář.jpg
 
Poznajú veľa ľudí
 
Ak niekto roky pracoval s ľudmi, určite za tie roky nazbieral kopu kontaktov naprieč všetkými generáciami a je na čom stavať. Preto prijatím do zamestnania staršieho človeka rázom získa zamestnávateľ aj množstvo nových kontaktov ktoré by ináč budoval kľudne aj roky.

4 roky ago