Nevypracovaný diamant menom Zambia

Všeobecne platí, že Zambia je veľmi bezpečná krajina, aj keď v mestách a turistických oblastiach je vždy možnosť stať sa obeťou zlodejov alebo podvodníkov.  Navyše by ste nemali piť vodu z kohútika, nemali by ste mať sex bez kondómu, nosiť tričká bez rukávov  na horúcom slnku alebo nechať otvorené okná na noc – hrozí nebezpečenstvo uštipnutia nakazeným komárom . Je potrebné užívať antimalarické tablety.

vodopáady

  • V krajine neexistuje oficiálna certifikácia hotelov , všetky hviezdy boli osobne pridelené hoteliérmi alebo tour operátormi. Hotely sú len v Lusake a Livingstone, rovnako ako v národných parkoch. Ale mimo veľkých miest alebo populárnych turistických oblastí, turisti nemajú veľa na výber, takže ceny za noc môžu rásť niekoľkokrát v porovnaní s hlavným mestom.
  • Krajina má vysokú mieru inflácie; Niektoré ceny sú v quats a amerických dolároch. Vo veľkých mestách si môžete vyzdvihnúť peňažné a cestovné šeky v pobočkách banky Barclays Bank a Standard Chartered Bank. Veľké pobočky majú bankomaty, ktoré prijímajú karty Visa. Kurzy meny – často nazývané bureau de changex – sa dajú ľahko nájsť vo všetkých veľkých mestách.

Viktoriánský vodopád

  • Majitelia obchodov tvrdia, že majú pevné ceny a vyjednávanie nie je vhodné, čo však nie vždy zodpovedá realite (pokus nie je mučenie). Vyjednávanie môže byť bezpečne v obchode so suvenírmi a s taxikármi.
  • Tradičná kuchyňa v Zambii sa točí okolo jedného hlavného produktu – kukurice, podávanej v jednej forme, nsima (nshi-i-ima). Nshima sa podobá hustým ovseným vločkám. Okrem toho sa pridáva fazuľa, malé sušené ryby (kapenta), arašidy, tekvicové listy (chibwabwa) a iná zelenina, ako je okra (ndelele), kapusta. Samozrejme, v západnej Zambii môžete tiež ochutnať západné jedlá, najmä v hlavných mestách, Lusaka alebo Livingstone. Vrátane rýchleho občerstvenia, pizze, kuracieho mäsa.

6 roky ago