Navštívili ste už Oravu?

Pokiaľ ste sa rozhodli tráviť letnú dovolenku doma na Slovensku, robíte správne rozhodnutie. Naše dediny a mestá sa stále viac prispôsobujú turistom a práve na Orave je turizmus rozšírený natoľko, aby sa tu Slováci nenudili aj niekoľko dní.
 
Ubytovanie                             Väčšina ubytovacích zariadení predstavujú penzióny v okolitých dedinkách. Je to lacnejšia varianta a miestny si tak privyrábajú. Nakoľko je Orava oblasť vyhľadávaná veľkým počtom turistov, rozšírené sú tiež chatové oblasti. Môžete si prenajať celú chatku v horách. Vo väčšom meste Námestove sa však nájdu aj hotely pre náročnejších zákazníkov.    

hrad         
 
Turistika                                 V oravskom regióne je hneď niekoľko smerov, kam sa môžete vybrať na turistiku. Malá Fatra, Chočské vrchy ale najmä Západné Tatry, ktoré ponúkajú nádherné turistické trasy napríklad na Roháče, ktoré zvládne aj rodina s deťmi. Kto však trávi niekoľko nocí na Orave, nemal by obísť Babiu horu. Výstup patrí k náročnejším, no výhľad na vrchole stojí za každé stúpanie. Polovica patrí Slovensku a polovica sa nachádza už na poľskej strane. Práve tá je menej strmšia a zvládol ju aj niekdajší pápež Ján Pavol II. Ak budete mať šťastie zažijete inverziu, keďže siaha až do výšky 1 725 m n. m.

jezero
 
Atrakcie                                  Veľké množstvo atrakcií je smerovaných na kúpanie. Práve vďaka Oravskej priehrade máte možnosť tráviť voľné chvíle na umelo vytvorenej pláži s barmi a reštauráciami. V zimných sezónach určite lyžiarov poteší aquapark pri lyžiarskom stredisku Oravice. Keďže Orava sa stále pýši slovenskou kultúrou, máte možnosť navštíviť rôzne múzea a skanzeny. Výnimkou nie sú ani ranče s možnosťou jazdy na koňoch pre deti aj dospelých. Novinkou je letné auto kino v Námestove, ktoré je jediné na Slovensku. Zabudnutý nemôže ostať najmä dedina Oravský Podzámok, kde sa nachádza jeden z najkrajších slovenských hradov – Oravský.

5 roky ago