Každodenná hygiena v modernom priestore

Človek je tvor spoločenský, a keďže veľa času trávime v práci a medzi priateľmi, tak dodržiavanie hygienických návykov je viac ako potrebné. Každodenné sprchovanie či kúpanie je bežnou záležitosťou, no z obyčajného sprchovania či pobytu v kúpeli si dokážeme urobiť aj rituál. V príjemnom kúpeli si častokrát dokážeme oddýchnuť a zrelaxovať myseľ, no súčasnosť viac praje sprchovým kútom, ktoré sa takisto vyvíjajú a menia sa aj nároky na ich dizajn a štýl. Klasické sprchová zástena http://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklene-sprchove-kuty/sprchove-zasteny/priestory na sprchovanie vytvorené vaničkou a zaťahovacími či otváracími dverami sú na ústupe a k slovu sa čoraz viac dostávajú modernejšie prevedenia týchto súčastí domácností.

bath-465577_1920

Kúty určené na sprchovanie boli donedávna vytvorené zo sprchovej vaničky a celý priestor bol uzavretý plastovou alebo sklenenou stenou s otváracími alebo posuvnými dverami. Zákazníci, ktorí si plánujú novú kúpeľňu alebo sa púšťajú do rekonštrukcie tej starej, sa stále viac prikláňajú k takzvaným walk-in sprchovým kútom, čo v preklade znamená, že sú vyhotovené bez dverí. Ide o jednoduché bezrámové sklenené steny, ktoré v konečnom dôsledku vyzerajú veľmi elegantne a štýlovo práve vďaka svojej jednoduchosti.

Walk-in sprchové kúty je možné objednať si v mnohých variantoch, sklá nie sú osadené do rámov, ide teda o bezrámový systém. Sklo na tieto zásteny existuje v širokej škále prevedenia, vybrať si môžete ultra číre či číre sklo, pieskované, matované, farebné sklo alebo grafosklo, záleží na vkuse a konečnom rozhodnutí zákazníka. Moderný a strohý štýl týchto zásten sa dá vkusne zakomponovať do akéhokoľvek už existujúceho štýlu či dizajnu a stále budú pôsobiť originálne, nadčasovo a vkusne.

sprcha3

Zásteny štýlu walk-in nepotrebujú viac priestoru ako tie klasické, práve naopak, tým, že nemajú dvere, ušetríte miesto a osadiť ich môžete aj do kúpeľní menších rozmerov. Takže, ak sa práve teraz rozhodujete, ako si vytvoriť čo najefektnejší, no zároveň praktický a štýlový kút na dennú hygienu, bezrámové sklenené sprchové kúty sú vynikajúcim riešením aj pre vás.

4 roky ago