Grécke služby

Čo čakať od služieb v Grécku? Určite veľa. Bežné sú štvorhviezdičkové hotely, ktoré ponúkajú ako najmenší komfort all inclusive. To znamená raňajky, obedy, večere formou švédskych stolov a okrem toho jedlo a pitie celý deň v rôznych stánkoch.palác.jpg
Určite si vyberiete zo širokej ponuky tradičných gréckych jedál ale aj overených klasík. Keďže do hotelov chodia návštevníci z celého sveta, jedlá musia ulahodiť každému. Napríklad na raňajky máte na výber z tradičných jedál známych aj u nás, jogurt, cereálie, pečivo, nájdete aj viac netradičné možnosti. Napríklad typické anglické raňajky. Napriek tomu, že je Grécko prímorská krajina, ich tradičné jedlá sú zväčša tučnejšie a vyprážané, čo pre prímorské krajiny nie je zvykom.
                Čo sa týka služieb hotelov, personál je veľmi milí a hovorí aspoň dvoma jazykmi. Angličtina je samozrejmosťou, keďže gréčtina je samostatná jazyková skupina, a ako jazyk teda nie je v cestovnom ruchu praktická. Ak nie ste práve najlepší angličtinári, nemajte obavy. Dorozumiete sa aj s angličtinou na nižšej úrovni. Na turistov, ktorí neovládajú jazyk, sú zvyknutí. Môžete skúsiť ruštinu či nemčinu, pretože Rusi a Nemci tvoria značnú časť klientely.
                Ak ste v all inclusive hoteli, nechajte všetky starosti doma. Hotel s týmto označením má na starosti zabezpečiť Váš komfort a vyriešiť z Vás všetky problémy.
                Samozrejmosťou je denné menenie uterákov. Zväčša Vás na izbe bude čakať viac sád. Na pláž, osuška do kúpeľne a malé uteráky.santorini.jpg
                Pokiaľ ste prišli cez cestovnú agentúru, máte na výber z niekoľkých možností na výlety. A pokiaľ sa na nejaký poldenný alebo celodenný výlet vyberiete, nemusíte sa obávať, že zostanete hladní. Ak raňajky alebo obed nestíhate, hotel sa o to vie postarať. Zariadi Vám skoré raňajky a obed so sebou. Samozrejme, nečakajte taký komfort ako na hoteli. Ale so suchým obedom vo forme sendvičov a jablka Vám postačí. Zvykom je dávať aj vodu, ktorá je v horúcom Grécku neoceniteľná.

5 roky ago