Existuje ten správny čas na deti?

Aké sú výhody skorého tehotenstva, teda tehotenstva v mladom veku ? Poďme sa spolu na to pozrieť, či sa to naozaj oplatí:

  • Ani si to neuvedomíte ako ste vlastne vychovali svoje dieťa, prípadne deti. Rodičia budú ešte pomerne mladí a tak vám budú so všetkým pomáhať.
  • Ste mladí, vadí vám oveľa menej vecí ako keď budete starší. Čím je človek starší, tým je náročnejší. Zvyčajne mladší rodičia teda majú menej úzkostlivejšie stavy ohľadom svojich detí. Nestriehnu na ne ako zmyslom zbavený, ale prirodzene dohliadajú. Pretože mnohí starší rodičia, keď už sa im pošťastí mať dieťa, tak ho strážia ako oko v hlave a sú príliš úzkostlivý na každý jeden jeho pád, odreninu, oškrenie a podobne.
  • Keď budete mať štyridsať, tak vaše dieťa/deti už budú veľké a vy si môžete užívať, cestovať alebo venovať sa svojim koníčkom, prípadne svojmu manželovi.

súrodenci sa držia.jpg
A opačne sa môžeme pozrieť na nevýhody skorého tehotenstva, teda tehotenstva alebo rodičovstva v mladom veku, keď ste pomaly ešte samy deťmi.

  • Nedostatok financií. Keď ste mladý, tak určite nemáte ešte našporené nehorázne množstvo peňazí a preto si budete musieť dva krát rozmyslieť, kam ťažko zarobené peniaze investujete.
  • Často budete otravovať svojich rodičov, ak sa vám minú vaše finančné zásoby. Samozrejme, že niektorí to budú robiť s radosťou, že vás budú dotovať, ale sú aj prípady rodičov, ktorým môžete byť dosť na obtiaž a dajú vám to pocítiť.
  • Svadba alebo prípadná stavba domu bude ešte komplikovanejšia ako keby ste nemali dieťa. Pretože už musíte rátať s tým, že ho máte a nedá sa to riešiť tak, že si pôjdete jednoducho zarobiť do zahraničia na svoje výdavky. Máte dieťa a musíte sa oň patrične postarať. Ono bude vyžadovať neustále nejakú starostlivosť.

dieťa sa skrýva.jpg

  • Nebudete mať dostatok času sa na všetky zmeny pripraviť, prečítať si všetky materiály o zmenách, ktoré vás postihnú a nebudete takí dokonale pripravení ako bývajú v dnešnej dobe rodičia vo veku okolo tridsiatky.

5 roky ago