Elegancia žulových pracovných dosiek

Kuchyňa je centrom bytu alebo domu. Jej interiér a vyžarovanie spolu vytvára atmosféru a teplo nášho domova. Pri architektonickom výbere kuchyne je vždy potrebné uvažovať aj o vhodných doplnkoch akými sú kuchynská linka a jej pracovná doska.

Prírodné materiály sú vždy najvhodnejšie pre kuchynskú pracovnú dosku. Žula patrí medzi nich. Dodáva interiéru pocit výnimočnosti a elegancie. Má mimoriadne dlhú životnosť a odolnosť.

fireplace-558985_640

Zulove pracovne dosky vyhovejú aj tým najnáročnejším požiadavkám. V ponuke sú rôznorodé prevedenie, vo viacerých farebných odtieňoch a v rôznych kombináciách. Sú vhodné do klasických ale rovnako aj do moderných kuchýň. V kombinácii so žulovými doplnkami a kuchynskými zástenami vytvárajú kuchyňu pre niekoľko generácii. Sú odolné voči teplu, vlhku, chemickým prípravkom. Ich údržba je mimoriadne jednoduchá, stačí ich zotrieť vlhkou handričkou. Neostávajú na nich stopy po vode, horúcich nápojoch, vyliatom čaji alebo káve. a horúci koláč po upečení a položení priamo na dosku im neublíži. Takisto príprava mäsa môže prebiehať priamo na doske bez použitia drevených pracovných pomôcok. Zjednodušujú celú organizáciu domácnosti.

kitchen-1940174_640

Žulové materiály sú vyrobené z prírodného kameňa, ktorý je špeciálne upravený povrchovou impregnáciou. Majú rôzne farby, odtiene a odlesky a dajú sa vkusne zladiť s celkovým interiérom kuchyne. Napriek tomu, že sú kamenné, nepôsobia chladno. Ich špeciálna úprava, povrchové zaoblenie, vhodné farebné prevedenie im dávajú takmer domácky nádych. Prinášajú do domácnosti nádych prírody spolu s mimoriadne funkčnými vlastnosťami. Samozrejmosťou je vypracovanie návrhu farebného prevedenia, vhodnej povrchovej úpravy a finálneho prevedenia, ktorý vkusne zakomponujete do Vašej kuchyne. Výsledkom bude krásna a trvanlivá pracovná doska.

4 roky ago