Dovolenka v Turecku a miesta, ktoré sa určite oplatí viditeť

Leto sa nám síce pomaly, ale isto blíži a aj pokiaľ to počasie v našich končinách nedáva najavo, o chvíľu uvítame letné obdobie v plnej paráde. Pokiaľ tak rozmýšľate nad zaujímavou dovolenkou plnou tepla, slnka, pláže a mora, môžeme sa zamerať na jednu z najpopulárnejších a prístupom i cenou najdostupnejších možností, akou je destinácia Turecko.
Nečakajú vás iba príjemne teplé dni plné exotiky na pláži, ale tiež zaujímavá okolitá kultúra a lákavé ubytovanie.

turecké pobřeží

Turecko so sebou obnáša hneď niekoľko známych a populárnych letovísk a hotelov, čím je skvelý letný zážitok viac než zaručený. Pre lepšiu orientáciu si tak skúsme vybrať a opísať niekoľko miest, ktoré sa na tomto území určite oplatí navštíviť a radia sa k tým najpopulárnejším.
Antalyaje krásnym miestom, ktoré sa nachádza pri pobreží Tureckej riviéry.Prakticky sme začali priamo opisom hlavného mesta turizmu v tejto krajine, nakoľko disponuje medzinárodným letiskom a určite si všimnete tiež jeho obrovský prístav. Je známe takisto svojimi jaskyňami, vodopádmi, plážami, ktoré akoby nemali koniec a na svoje si určite prídu tiež návštevníci archeologických miest. V Antalyi môžete nájsť aj pieskovcovú oblasť s názvom Kappodokia označovanú doslova za „kamenné mesto“ zložené z veží, jaskýň a chodieb.

západ slunce

Alanyanesie podobný názov, avšak ide o odlišné miesto, kam sa určite oplatí zavítať. Ide o prímorské mestečko umiestnené pod pohorím Taurus. Krásny vizuálny efekt tvorí pohorie a príroda, ale okrem nich aj známa Červená veža či historické lodenice. Na svoje si však prídu aj milovníci obchodov, reštaurácií a nočného života.
Kemer má pôvod rybárskej dedinky, pričom toto miesto je dnes typické štrkovitými plážami, respektíve tiež kamenistými. Skvelé miesto na pobyt pri vode ponúka tiež možnosť vodných športov a aktivít v tomto idylickom prírodnom prostredí.

5 roky ago