Čo si potrebujete vziať so sebou na cestu poctivý vodič

Ktoré predmety by mal mať každý vodič vo svojom aute, aby ho rôzne situácie na ceste nemilo neprekvapili? Pozrite si zoznam a rýchlo doplňte, čo Vám chýba.

auto

1. Možno je potrebné začať s balíčkom prvej pomoci. Sada na prvú pomoc je veľmi dôležitá predovšetkým pri dlhej vzdialenosti, samozrejme nie je schopná nahradiť lekára, ale v prípade potreby pomôže poskytnúť prvú pomoc.
2. Núdzové znamenie. Takúto vec nebudete používať tak často, preto pred nákupom by ste mali dôkladne skontrolovať konštrukciu označenia. Najlepšie je kúpiť značku núdzového zastavenia, ktorá sa ľahko rozoberá, čo pomôže ušetriť miesto v aute.

vozidlo

3. Hasiaci prístroj. Výber hasiaceho prístroja by mal byť založený predovšetkým na požiadavkách dopravnej polície. Preto kúpte hasiace prístroje z poslednej série, aby ste sa chránili pred vyhrážaním štátnych dopravných inšpektorov.
4. Nástroje. Hlavné nástroje, ktoré by mali byť vždy v rukách majiteľ auta, musí byť kľúč a sviečka. Zostávajúce nástroje môžete vybrať podľa vlastného uváženia, ale je tiež najlepšie sa zásobovať skrutkovačom, montážou, kliešťami a súpravou kľúčov.

5. Konektor. Výber zdviháka závisí hlavne od hmotnosti vozidla, pretože malá hmotnosť môže byť skrutkovaná alebo kombinovaná a pri veľkej hmotnosti automobilov je lepšie vybrať si hydraulické zdviháky.
6. Rezervné koleso by malo byť v akomkoľvek vozidle a vaše by nemalo byť výnimkou. Pred dlhou cestou je potrebné skontrolovať tlak vzduchu v rezervnej oblasti a najlepšie je, aby ste si na ceste vybrali dve náhradné kolesá.
7. Vlečný kábel musí byť zvolený podľa pravidiel cesty, ktoré umožňujú použitie kábla s dĺžkou 4 až 6 metrov.

8. Prenosné svietidlo sa môže používať absolútne ľubovoľné, ale pre väčšiu spoľahlivosť spolu so svietidlom majte aj malú baterku vo vašom aute.
9. Drôt od zapaľovača cigariet je mimoriadne potrebná vec, najmä ak vaša batéria nie je úplne nová a v chladnej sezóne jednoducho prestane fungovať motor.

Rozmrazovač zámkov.

6 roky ago