Cestujete a ste na mizine?

V našich zemepisných končinách sa stáva pomerne často, že sa plánovaná dovolenka ruší z dôvodu nedostatku financií. Verte, že nie ste sami, čo hľadajú únik z tejto smutnej situácie. Aj preto sa mnoho ľudí chce podeliť, ako takúto situáciu zvládnuť. Zvlášť ak máte náročnú a únavnú prácu, z ktorej potrebujete zrelaxovať.

letiště

Niekedy stačí aj málo
Ak ste bez rodiny, len s partnerom a chcete sa vydať na nové dobrodružstvo, jedna z lákavých alternatív je cestovanie stopom. Pre niekoho nepredstaviteľné, pre iného celoživotný sen. Ak sa bojíte alebo ste si nie na sto percent istí, pre začiatok začnite v Európe. Samozrejme, že začať môžete aj na Slovensku. Pre tých odvážnejších je tu západná Európa, v ktorej aj pomocou rôznych aplikácii viete nájsť odvoz alebo ubytovanie za naozaj nízke ceny. Ak sa chcete vybrať do Afriky alebo Ázie, počítajte s väčším obnosom peňazí, keďže letenky sú neraz drahé a potrebujete mať aj záložný plán v prípade nejakých zmien.

Chata a alternatívne miesta
Možno to znie prvoplánovo, no oddych na čerstvom vzduchu a slnku je koniec koncov všade rovnaký. Našťastie žijeme v stálom podnebí, kde sú letá každý rok rovnaké. Preto už presne viete, čo si na seba zobrať a s akými problémami sa stretnete. Navyše je to ideálna možnosť ak máte deti, ktoré si vedia voľný čas spríjemniť kdekoľvek. Či už na rodinnej chate, u babičky alebo niekde v prenajatej chate. Stačí len troška vynaliezavosti a dobrá nálada. Tá musí byť samozrejmosťou, ak sa chcete zrelaxovať.

útesy

Jednoduché dni
Práve také potrebujete, ak sa nemôžete na dlhšiu dobu uvoľniť z práce. Dlhodobá dovolenka neprichádza v úvahu? Tak si zoberte niekoľko dní voľna, aj keď budú oddelené. Stavte na wellness a masáže, alebo slovenskú klasiku a to kúpalisko. Vyberte sa do prírody na celý deň, alebo na stanovačku. Spravte svoj program na toľko zaujímavý, aby ste mali na čo po celý rok spomínať.

5 roky ago