Aktuálne trendy v denimovej móde

Hádam neexistuje nadčasovejší materiál v móde ako je denim. Bol, je a dlhý čas ešte aj bude veľmi obľúbený hlavne kvôli svojej univerzálnosti. Patrí k základu šatníka, využiť sa dá v športovej aj elegantnej úprave a dopustiť naňho nedá hádam žiadna žena. V denime je to päť štýlov, ktoré si tento rok musíte jednoznačne zaobstarať.
 Módne džínsy s prestrihmi
Od hlavy po päty
Mať na sebe celý outfit v denime nie je dnes už nijaký módny prešľap, ale platí zásada, že kombinovať treba stále len jeden typ tohto materiálu, a to buď teplé alebo studené odtiene, nikdy nie medzi sebou. O farbách to neplatí, tie sa miešať môžu, ale tiež treba dbať na to, aby boli v jednom z týchto podtónov. Variácií je nekonečne veľa, skúste napríklad rifle bielej farby doplniť sivou košeľou, na to si dajte červenú bundu a chic model je na svete.
 
Bundy nadmerných veľkostí
Hoci sú oversize bundy hitom tejto sezóny, ich nadmerná veľkosť nie je pre každého, pretože pridáva na objeme. Je dôležité, aby sa v nej nositeľka nestrácala, ale ani aby nepôsobila dvakrát taká rozmerná než je v skutočnosti.
 
Krátke a široké
Najštýlovejší kúsok sú momentálne takzvané culottes, džínsy sedemosminovej dĺžky. Končia niekde v polovici lýtok a sú širokého strihu. Výborne sa k nim hodia lodičky a biela blúzka. V štýle vintage sú takisto veľmi obľúbené, no keďže sú v brušnej časti naskladané, neodporúčajú sa ženám s plnšími krivkami a oblejšími bokmi.Zdobená džínsová bunda
 
Diery a vysoký pás
Už dlhší čas sa na výslní udržiavajú nohavice s vysokým pásom spolu s roztrhanými nohami. Táto sezóna hlási však aj návrat 70-tych rokov, čo znamená, že nohavice musia byť v spodnej časti dlhé a rozšírené, dokonca pri členkoch majú aj rozparky. Spomínaný vysoký pás pekne zvýrazní štíhlu siluetu postavy. Širšie strihy sú vhodné pre ženy s hrubšími lýtkami a silnejšími stehnami.
 
Midi dĺžky
Sukne a šaty z denimu sú v tejto sezóne žiadané. Previazané v páse, voľnejšie či úzke, so širokými rukávmi či zdobené. Sukne majú midi dĺžku s rozparkom vpredu alebo áčkového strihu. A práve tento typ sukne je univerzálny kúsok, pretože doplnená tričkom, blúzkou či rifľovou košeľou bude každá žena vyzerať štýlovo.
 

4 roky ago