Ako na cudzí jazyk?

  1. Učte sa slovnú zásobu:Pri zdokonaľovaní jazyka je základom vedieť obrovské množstvo slovíčok. Aj časy či gramatika sú dôležité, no bez slovíčok sa nedohovoríte. V hovorovej reči nie je dôraz na to, či danú vetu poviete gramaticky správne. Založte si nejaký zošit či stránku v mobilnom telefóne, kde si každý deň budete písať nové slovíčka. Opakujte si ich dovtedy, kým si nebudete istí, že ich už viete. Môže vám niekedy pomôcť pri tom aj obrázková forma. Rovnako si k nim pripíšte aj všetky existujúce tvary. Zapamätáte si ich ľahšie a navyše sa nebudete musieť učiť neskôr nové.

diář

  1. Rozprávajte sa s ľuďmi:Čo vám najviac pomôže zdokonaliť sa v jazyku, je komunikácia s inými. Pre začiatok je dobré, ak si nájdete nejakú stránku s obľúbenými seriálmi v cudzej reči alebo si kúpite nejakú jednoduchšie napísanú knihu. Dobrým tipom je aj nastavenie telefónu do daného jazyka. Keď už budete rozumieť, o čom sa píše alebo hovorí, je dobré vyhľadať skupinu ľudí a rozprávať sa s nimi. Naučí vás to aj zmýšľať v cudzom jazyku a neprekladať si najskôr vety zo slovenčiny. V dnešnej dobe nemusíte mať takého kamaráta v blízkosti. Stačí, ak si vyhľadáte na internete človeka, ktorého materinský jazyk vám robí problém. Rozprávaním sa zlepší nielen vaša úroveň, ale aj váš prízvuk.

pohovor

  1. Sledujte text pesničiek:Radi počúvate hudbu? Potom nebude tento bod pre vás žiadny problém. Ak je vaším cudzím jazykom angličtina, nebude to ťažké. Denne počujeme v rádiu, v televízii, na internete či v mobile množstvo pesničiek, no ani si to neuvedomujeme. Skúste si dané slová vyhľadať a ak im nerozumiete, preložte ich do slovenčiny. Sami uvidíte, že po pár mesiacoch sa vám texty budú rozoznávať omnoho ľahšie.

  1. Testujte sa: Na internete či v mobile existuje množstvo aplikácií, ktoré vám pomôžu otestovať sa v akomkoľvek cudzom jazyku. Nájdite si čas minimálne raz za týždeň. Prípadné chyby je vždy dobré rozanalyzovať a v budúcnosti sa im tak vyvarovať.

5 roky ago