Aby výsledná oprava auta skutočne stála za Váš čas i peniaze

Na návštevu autoservisu si zväčša spomenieme až vtedy, kedy je to naozaj nutné, teda ako sa vraví „za 5 minút 12“. Potom to vyzerá tak, že navštívime ten najbližší servis, ktorý máme momentálne po ceste. S výberom sa skrátka nehráme a to môže byť chyba. Táto chyba môže mať podobu nemilého prekvapenia, na aké možno prídeme až vtedy, kedy auto opäť spustíme do prevádzky. Možno budeme svedkami určitých nedostatkov a našej myšlienky, že „takto to skrátka fungovať nemá, niečo je zle“. Nevravím, že takéto situácie sú pravidlom, ale stať sa to môže, možno ste to už zažili i na vlastnej koži.

motor

Autoservis a úprava vozidla sú v podstate takisto investíciou do budúcnosti a preto ani pri tomto kroku sa neoplatí byť unáhlený, ale kvalitný autoservis si radšej vybrať vopred, napríklad aj za pomoci internetu .

  • Ak už vravíme konkrétne o pneuservise, alebo priamo autoservise, charakteristika týkajúca sa tohto problému, ako aj odporúčané riešenie je prakticky totožné, na výbere prevádzky si dajme záležať, hľadajme kvalitu.

Výberom a uprednostnením kvalitného autoservisu z finálneho pohľadu nakoniec ušetríte a výsledok bude stáť za to, respektíve od úprav budete mať opäť dlhý čas pokoj. Okrem ušetrenia ďalších investícií tak ušetríte i svoj čas a v neposlednom rade i nervy, navyše sa na váš voz budete môcť spoľahnúť a to je myslím si zo všetkého najdôležitejšie.

servis

Aj napriek tomu však môže nastať situácia, v ktorej vás výsledná čiastka vás možno zamrzí. Ale nemusí, nakoľko diskrétny autoservis vás o rozsahu úprav a každej potrebnej investícii oboznámi už vopred. Takisto vôbec nie je od veci a máte právo žiadať predbežné informácie o výslednej investícii i Vy sám a to v prípade, ak Vás s touto informáciou vopred nezoznámi zhotoviteľ. S touto radou a oboznámením o Vašom práve by súhlasil aj inšpektorát, čiže ste v práve, nebojte sa spýtať.

6 roky ago