Zamestnajte svoje ruky a ústa. S fajčením takto skoncujete omnoho ľahšie.

Cigareta sa nám väčšinou spája s pozitívnymi pocitmi a situáciami. Som nervózny, dám si cigaretu. Ranná káva bez nej jednoducho nie je ranná káva. Idem von s priateľmi? Cigarety nesmú chýbať. Problémom, ktorý sa síce na prvý pohľad javí banálne, ale v skutočnosti ide o jednu z najväčších prekážok je, že ak fajčíte pravidelne a dlhodobo, váš mozog si zvykne na to, že cigaretu držíte v ruke. Teda samotné fajčenie nie je ani tak o tom, že potrebujete nikotín, ale o zamestnaní rúk. Táto skutočnosť je vrytá hlboko vo vašom podvedomí. Ako teda s touto závislosťou bojovať?
 
kouření

  1. Zamestnajte svoje ruky a ústa. Veľmi nápomocné sú napríklad antistresové hračky, ktoré stláčate v dlani. Rovnakým spôsobom na vašu myseľ zapôsobí akýkoľvek predmet, s ktorým sa budete môcť hrať. Ústa zamestnáte viacerými spôsobmi. Najlepšie zaberie obyčajná žuvačka, alebo cukríky. Majte po ruke vrecúško s orieškami, alebo hrozienkami. Jednoducho čokoľvek, čo môžete pravidelne vkladať do úst. Vyhnite sa však pokrmom, z ktorých môžete pribrať. To že ľudia, ktorí prestali fajčiť pribrali, nie je iba povera.

tkaní

  1. Nájdite si činnosti, ktoré vás dostatočne zamestnajú.Pohyb je samozrejme najlepšou voľbou. Pokiaľ však nepatríte k športovým typom, pokojne začnite vyšívať, modelovať z hliny, alebo šiť kabelky. Základom je, aby ste pri tejto činnosti nemali voľné ruky. K činnostiam, pri ktorých čítate, alebo píšete sa totiž káva a cigareta hodia ako uliate.
  2. Neprestávajte s fajčením zo dňa na deň.Niekomu sa možno tento husársky kúsok podarí, hovoríme však o mizivom percente fajčiarov. Začnite pomaly. Pokojne si dajte rannú kávu s cigaretou, pretože inak by ste nemysleli na nič iné len na fajčenie. Dôležité je, aby ste stále predlžovali čas medzi, ktorý vydržíte bez dymu.
  3. Vyhýbajte sa zadymeným miestam a ľuďom, ktorý fajčia. Pre človeka, ktorý sa snaží s fajčením skoncovať, neexistuje asi nič horšie ako pohľad na ostatných fajčiarov.
  4. Vyhnite sa aj filmom, kde sa objavujú cigarety.Podvedomie je sviňa a verte, že pri pohľade na hlavného hrdinu s cigaretou v ruke, sa jednoducho neudržíte.

6 měsíci ago