Vhodné do detskej postieľky

Detská chrbtica je veľmi háklivá na rôzne zmeny a je dôležité venovať jej starostlivosť už do útleho veku. Preto, keď vyberáte matrace pre deti, tak to rozhodne neodfláknite, ale dajte si záležať na kvalite.

baby-4467788_1920

Aj bábätko vo svojej detskej postieľke by malo mať dobrý matrac. Veľa čerstvých rodičov robí často takú chybu, že si kúpia detskú postieľku z druhej ruky a samozrejme aj s matracom. Pritom nemôžu vedieť, koľko detí – bábätiek už na danom matraci spinkalo. Nemusíte byť prvým majiteľom takejto postieľky a to sa môže odraziť aj na zdravom vývoji chrbtu vášho dieťaťa. Taký matrac pre bábätko vôbec nebude vyzerať ako vyležaný, pretože bábätko sa na ňom veľmi nehmýri, skôr len pokojne spinká, no i takýto matrac má svoje limity a hranice. Nie je to síce vec, ktorá sa spotrebuje, ale časom sa opotrebúva a treba na to myslieť. Nemôžete dôverovať predajcom z bazárov alebo keď niečo kupujete z druhej ruky, pretože ten druhý človek to nemusí myslieť zle, ale chce predať danú vec, tak vás oklame a zatají vám, koľko danú vec používal. Možno sa vám to už stalo aj s inými vecami a možno ešte vôbec, no sú to veci, ktoré sa proste dejú a treba si dať na ne pozor.

baby-3464620_1920

Pri výbere matraca pre bábätko si dajte záležať aj na tom, aby takýto matrac spĺňal normy pre prípad, že chcete podeň umiestniť monitor dychu. Je to prístroj, ktorý nie je najlacnejší a pre to by ste ho mali aspoň správne nainštalovať, aby naozaj fungoval. Matrac v takýchto prípadoch nemôže prekročiť istú hrúbku a tak si to ustriehnite, aby ste doma nemali niekoľko nepoužiteľných matracov len preto, že ste na niečo takéto zabudli. Túto pomôcku využíva čoraz viac ľudí a tak nie je novinkou, ak budete v obchode žiadať premerať aj tento rozmer. Už sú na to zvyknutí a každý si chce byť istý tým, že sa radšej poistí ako keby sa malo niečo nepredvídateľné stať.

3 roky ago