Ak nemáte pevnú erekciu, nie je to koniec sveta

Ako mať pevnú erekciu? Nuž, erekcia (či stoporenie penisu) je ozajstný fenomén mužskej sexuality (a samozrejme aj ženskej – klitoris, bradavky). Významnou mierou sa totiž podieľa na kvalite intímneho života u oboch pohlaví. Erekcia penisu je vlastne schopnosť tohto orgánu dosiahnuť taký stav a kvalitu stoporenia, aby mohlo dôjsť k bezproblémovej vaginálnej penetrácii a zároveň aby jej trvanie bolo dostatočné dlhé k uspokojeniu oboch partnerov.

slabá-erekcia

To je fajn poučka, no čo robiť, ak vaša erekcia naozaj “pokrivkáva”? Nie je to totiž žiaden ojedinelý jav. Problémami s nedostatočnou erekciou trpia vo svete milióny mužov, na Slovensku je podľa odhadu až 500 tisíc mužov postihnutých erektilnou dysfunkciou (zdroj). Tak toto sú naozaj už alarmujúce čísla. Nekvalitná erekcia trápi mužov najčastejšie od stredného veku. Blížite sa k štyridsiatke aj vy? Zbystrite pozornosť. Pomenujeme si hlavné a najčastejšie problémy s erekciou, ktoré vás môžu postihnúť a ich príčiny. A samozrejme hneď na to aj to, ako ju zlepšiť a podporiť tak, aby ste boli v posteli ozajstným kráľom.

erekcia 2

Na erekciu toho vplýva naozaj mnoho. Poruchy erekcie môžu vznikať aj následkom širokého spektra ďalších ochorení, ktoré inak zdanlivo s našou sexualitou vôbec nesúvisia. Ku kardiovaskulárnym ochoreniam a poruchám nervového systému tak môžeme priradiť aj cukrovku, aterosklerózu (artériosklerózu), ischemickú chorobu srdca, Alzheimerovu chorobu, Parkinsonovu chorobu, epilepsiu, ale aj poranenia miechy a operácie na chrbtici alebo panvovej oblasti, vrátane postupov na liečbu rakoviny prostaty alebo zväčšenej prostaty.

2 měsíci ago